Nowe amplitunery Yamaha z serii RX-V85

Yamaha poszerza swoją serię amplitunerów kina domowego o konstrukcje z najnowszej serii RX-V85. Całą linię tworzy pięć modeli: 5.1-kanałowe RX-V385, MusicCast RX-V485 i RX-D485 oraz 7.2-kanałowe MusicCast RX-V585 i RX-V685. Wszystkie wspierają rozdzielczość 4K i są wyposażone w łączność Bluetooth.

Dodano: 9 maj 2018

Cztery z urządzeń to modele obsługujące firmowy system multiroom MusicCast i jego najnowszą funkcję - MusicCast Surround. Dzięki niej można bezprzewodowo połączyć kompatybilny amplituner z najnowszymi głośnikami bezprzewodowymi MusicCast 20 lub MusicCast 50 jako tylnymi głośnikami efektowymi w zestawach kina domowego. Funkcja ta umożliwia ponadto bezprzewodowe podłączenie subwoofera MusicCast SUB 100.

MusicCast – bezprzewodowa muzyka ze wszystkich źródeł w całym domu

Dzięki autorskiemu systemowi multiroom Yamahy dźwięk z urządzeń podłączonych do najnowszych amplitunerów AV można bezprzewodowo przesyłać pomiędzy wszystkimi konstrukcjami MusicCast rozmieszczonymi w całym domu. Wystarczy, że będą one podłączone do tej samej sieci Wi-Fi. Wszystkimi urządzeniami można sterować za pomocą intuicyjnej w obsłudze aplikacji MusicCast Controller (iOS, Android). Każde z urządzeń może pracować niezależnie lub zostać zsynchronizowane z pozostałymi, co pozwala na odtwarzanie różnych nagrań w kilku pomieszczeniach, np. radia internetowego w kuchni czy playlisty z serwisu strumieniowego w salonie, lub tego samego utworu w całym domu.

Czytaj również 38 testów amplitunerów AV Yamaha

Amplituner Yamaha RX-V385

Yamaha RX-V385

Amplituner Yamaha RX-V385 - tylna ścianka

Amplituner Yamaha RX-V385 - tylna ścianka

Łączność bezprzewodowa

Każdy z amplitunerów z serii RX-Vx85 może bezprzewodowo odtwarzać muzykę wprost ze smartfona lub tabletu. Każdy z modeli jest bowiem wyposażony w moduł łączności bezprzewodowej Bluetooth®, a do tego dwukierunkowy (Bluetooth Output), dzięki czemu nie tylko mogą odbierać sygnał audio, lecz także przekazywać go do innych urządzeo, np. głośników lub słuchawek Bluetooth®.

Funkcje sieciowe

Amplitunery z najnowszej serii RX-VX85 (oprócz RX-V385) obsługują funkcje sieciowe. Dzięki temu, po połączeniu z domowym routerem (LAN lub Wi-Fi) zyskujemy dostęp do wbudowanych strumieniowych serwisów muzycznych, takich jak Tidal, Spotify, Deezer lub Qobuz. Ponadto jesteśmy w stanie zsynchronizować swoje listy odtwarzania oraz utwory zapisane w smartfonie lub komputerze. Łatwy dostęp do muzyki umożliwiają także wbudowane tunery FM, a w modelu MusicCast RX-D485 również tuner cyfrowy DAB+.

Skalowanie do 4K z wejścia HDMI®

Najnowsza seria RX-Vx85 umożliwia skalowanie materiałów wideo przesyłanych za pomocą HDMI® do rozdzielczości 4K. Dzięki temu użytkownicy, którzy zgromadzili bogatą kolekcję filmów nagranych w rozdzielczości 1080p, nie muszą jej wymieniać, aby móc cieszyć się najwyższą jakością obrazu na telewizorze 4K.

Czytaj również: Czy 4K i UHD to to samo?

Dźwięk przestrzenny

Każdy z nowych amplitunerów AV jest przystosowany do obsługi formatów dźwięku przestrzennego Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus i DTS-HD Master Audio. Dwie najbardziej zaawansowane konstrukcje, tj.RX-V585 i RX-V685, obsługują również najnowsze formaty Dobly Atmos i DTS:X. Oba zapewniają bogaty i realistyczny dźwięk przestrzenny, docierający także z góry.

Yamaha RX-V685

Yamaha RX-V685

Yamaha RX-V685 - tylna ścianka

Yamaha RX-V685 - tylna ścianka

 

Współpraca z zewnętrznymi źródłami dźwięku i obrazu

Amplitunery zostały wyposażone w liczne złącza. Oferuja cztery wejścia i jedno wyjście HDMI®, kompatybilne z formatami 4K oraz HDR (HDR10, Dolby Vision i Hybrid Log-Gamma). RX-V685 ma przy tym nieco więcej złączy HDMI – pięć wejść i dwa wyjścia. Jest ponadto jedynym amplitunerem z nowej serii, która dzięki wejściu Phono umożliwia odtwarzanie muzyki z dowolnego gramofonu (także modelu bez wbudowanego przedwzmacniacza gramofonowego).

Na polskim rynku amplitunery z serii RX-VX85 zadebiutują we wrześniu br. w dwóch wersjach kolorystycznych - czarnej i tytanowej. Ceny poznamy w chwili wprowadzania produktów do sprzedaży.

Źródło: Audio Klan

Podstawowe dane

Pozostałe newsy sprzętowe

Zobacz wszystkie
Urządzenia Arcama z serii HDA w lubelskim salonie Meloman

Urządzenia Arcama z serii HDA w lubelskim...

Salon Meloman z Lublina zaprasza na prezentację nowych urządzeń brytyjskiej firmy ARCAM z serii HDA: wzmacniaczy zintegrowanych SA10 i SA20 oraz odtwarzacza CD/SACD/plików CDS50.
Odsłuchy kolumn Kef R700 Black Edition Limited w salonie Q21

Odsłuchy kolumn Kef R700 Black Edition Limited w...

Salon Q21 zaprasza na prezentacje najnowszej, limitowanej wersji kolumn Kef R700 Black Edition Limited.
Odsłuchy kolumn Pylon Ruby 25 w salonie Q21

Odsłuchy kolumn Pylon Ruby 25 w salonie Q21

Nowy model kolumn Pylon Audio Ruby 25 już od kilku dni gości w show-room salonu Q21. Zainteresowani mogą zaglądać na odsłuchy.
Największa w Polsce strefa winyli na Audio Video Show 2018

Największa w Polsce strefa winyli na Audio Video Show 2018

Dodano: 22 październik 2018
Audio Video Show jak co roku zaprasza miłośników analogowego brzmienia i czarnych krążków do odwiedzenia największej w Polsce strefy winyli, tradycyjnie zlokalizowanej na PGE Narodowym. Początek...
Audio Video Show 2018 - rekordowa liczba wystawców i wynajętej powierzchni

Audio Video Show 2018 - rekordowa liczba wystawców i wynajętej powierzchni

Dodano: 15 październik 2018
22. edycja Audio Video Show odbędzie się w dniach 16-18 listopada. Miesiąc przed rozpoczęciem wydarzenia wiemy już, został pobity zeszłoroczny rekord liczby wystawców oraz wynajętej powierzchni. W...
Anna Maria Jopek gościem specjalnym Audio Video Show 2018

Anna Maria Jopek gościem specjalnym Audio Video Show 2018

Dodano: 10 październik 2018
22. edycja Audio Video Show odbędzie się w dniach 16-18 listopada. Jako gość specjalny pojawi się w tym roku Anna Maria Jopek.
Zobacz także
Audio - październik 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Od głośników bezprzewodowych za 3 tysiące do high-endowych kolumn za 30 tysięcy; od amplitunerów wielokanałowych za 3 tysiące do wzmacniaczy lampowych za 30 tysięcy... Każdemu polecamy dokładnie to, czego szuka i na co go stać, a wszystkim - dobre testy, które ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Nowy bezprzewodowy ekosystem multiroom Bluesound Gen 2i

Nowy bezprzewodowy ekosystem multiroom Bluesound Gen 2i

Bluesound przedstawia Gen 2i: nową generację bezprzewodowego, strumieniowego ekosystemu multiroom obsługującego high-res...