Nowe amplitunery Yamaha z serii RX-V85

Yamaha poszerza swoją serię amplitunerów kina domowego o konstrukcje z najnowszej serii RX-V85. Całą linię tworzy pięć modeli: 5.1-kanałowe RX-V385, MusicCast RX-V485 i RX-D485 oraz 7.2-kanałowe MusicCast RX-V585 i RX-V685. Wszystkie wspierają rozdzielczość 4K i są wyposażone w łączność Bluetooth.

Dodano: 9 maj 2018
Pozostałe newsy YAMAHA

Cztery z urządzeń to modele obsługujące firmowy system multiroom MusicCast i jego najnowszą funkcję - MusicCast Surround. Dzięki niej można bezprzewodowo połączyć kompatybilny amplituner z najnowszymi głośnikami bezprzewodowymi MusicCast 20 lub MusicCast 50 jako tylnymi głośnikami efektowymi w zestawach kina domowego. Funkcja ta umożliwia ponadto bezprzewodowe podłączenie subwoofera MusicCast SUB 100.

MusicCast – bezprzewodowa muzyka ze wszystkich źródeł w całym domu

Dzięki autorskiemu systemowi multiroom Yamahy dźwięk z urządzeń podłączonych do najnowszych amplitunerów AV można bezprzewodowo przesyłać pomiędzy wszystkimi konstrukcjami MusicCast rozmieszczonymi w całym domu. Wystarczy, że będą one podłączone do tej samej sieci Wi-Fi. Wszystkimi urządzeniami można sterować za pomocą intuicyjnej w obsłudze aplikacji MusicCast Controller (iOS, Android). Każde z urządzeń może pracować niezależnie lub zostać zsynchronizowane z pozostałymi, co pozwala na odtwarzanie różnych nagrań w kilku pomieszczeniach, np. radia internetowego w kuchni czy playlisty z serwisu strumieniowego w salonie, lub tego samego utworu w całym domu.

Czytaj również 38 testów amplitunerów AV Yamaha

Amplituner Yamaha RX-V385

Yamaha RX-V385

Amplituner Yamaha RX-V385 - tylna ścianka

Amplituner Yamaha RX-V385 - tylna ścianka

Łączność bezprzewodowa

Każdy z amplitunerów z serii RX-Vx85 może bezprzewodowo odtwarzać muzykę wprost ze smartfona lub tabletu. Każdy z modeli jest bowiem wyposażony w moduł łączności bezprzewodowej Bluetooth®, a do tego dwukierunkowy (Bluetooth Output), dzięki czemu nie tylko mogą odbierać sygnał audio, lecz także przekazywać go do innych urządzeo, np. głośników lub słuchawek Bluetooth®.

Funkcje sieciowe

Amplitunery z najnowszej serii RX-VX85 (oprócz RX-V385) obsługują funkcje sieciowe. Dzięki temu, po połączeniu z domowym routerem (LAN lub Wi-Fi) zyskujemy dostęp do wbudowanych strumieniowych serwisów muzycznych, takich jak Tidal, Spotify, Deezer lub Qobuz. Ponadto jesteśmy w stanie zsynchronizować swoje listy odtwarzania oraz utwory zapisane w smartfonie lub komputerze. Łatwy dostęp do muzyki umożliwiają także wbudowane tunery FM, a w modelu MusicCast RX-D485 również tuner cyfrowy DAB+.

Skalowanie do 4K z wejścia HDMI®

Najnowsza seria RX-Vx85 umożliwia skalowanie materiałów wideo przesyłanych za pomocą HDMI® do rozdzielczości 4K. Dzięki temu użytkownicy, którzy zgromadzili bogatą kolekcję filmów nagranych w rozdzielczości 1080p, nie muszą jej wymieniać, aby móc cieszyć się najwyższą jakością obrazu na telewizorze 4K.

Czytaj również: Czy 4K i UHD to to samo?

Dźwięk przestrzenny

Każdy z nowych amplitunerów AV jest przystosowany do obsługi formatów dźwięku przestrzennego Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus i DTS-HD Master Audio. Dwie najbardziej zaawansowane konstrukcje, tj.RX-V585 i RX-V685, obsługują również najnowsze formaty Dobly Atmos i DTS:X. Oba zapewniają bogaty i realistyczny dźwięk przestrzenny, docierający także z góry.

Yamaha RX-V685

Yamaha RX-V685

Yamaha RX-V685 - tylna ścianka

Yamaha RX-V685 - tylna ścianka

 

Współpraca z zewnętrznymi źródłami dźwięku i obrazu

Amplitunery zostały wyposażone w liczne złącza. Oferuja cztery wejścia i jedno wyjście HDMI®, kompatybilne z formatami 4K oraz HDR (HDR10, Dolby Vision i Hybrid Log-Gamma). RX-V685 ma przy tym nieco więcej złączy HDMI – pięć wejść i dwa wyjścia. Jest ponadto jedynym amplitunerem z nowej serii, która dzięki wejściu Phono umożliwia odtwarzanie muzyki z dowolnego gramofonu (także modelu bez wbudowanego przedwzmacniacza gramofonowego).

Na polskim rynku amplitunery z serii RX-VX85 zadebiutują we wrześniu br. w dwóch wersjach kolorystycznych - czarnej i tytanowej. Ceny poznamy w chwili wprowadzania produktów do sprzedaży.

Źródło: Audio Klan

Odsłuchy wzmacniacza zintegrowanego Moon 340i X w salonie Q21

Odsłuchy wzmacniacza zintegrowanego Moon 340i X...

Salon audio-video Q21 z Pabianic zaprasza na prezentację flagowej integry Moon 340i X.
Głośniki bezprzewodowe JBL Xtreme taniej w Audiohicie

Głośniki bezprzewodowe JBL Xtreme taniej w...

Bezprzewodowy głośnik JBL Xtreme teraz w nieco niższej cenie do kupienia na www.audiohit.pl. Jego cena została obniżona o 300 zł i wynosi 999 zł.
Odsłuchy słuchawek HiFiMAN Ananda w salonie Q21

Odsłuchy słuchawek HiFiMAN Ananda w salonie Q21

Salon audio-video Q21 z Pabianic zaprasza na premierowe odsłuchy słuchawek HiFiMan Ananda.
Salon Q21 autoryzowanym dealerem produktów marki Moon - Simaudio

Salon Q21 autoryzowanym dealerem produktów marki Moon - Simaudio

Dodano: 3 sierpień 2018
Salon Q21 z Pabianic został autoryzowanym dealerem produktów marki Moon - Simaudio. Firma zaprasza na odsłuchy, umożliwia też wypożyczenia urządzeń i zorganizowanie indywidualnych odsłuchów w domu...
Q21 dystrybutorem marki AUDIOLAB

Q21 dystrybutorem marki AUDIOLAB

Dodano: 12 lipiec 2018
Od 1 lipca 2018 roku firma Q21 została wyłącznym przedstawicielem marki Audiolab w Polsce. Zapowiada też niższe ceny urządzeń detalicznych.
Philips TV i Bowers & Wilkins nawiązują współpracę

Philips TV i Bowers & Wilkins nawiązują współpracę

Dodano: 2 lipiec 2018
Philips TV oraz Bowers & Wilkins zainicjowały współpracę, której celem jest stworzenie wybitnych produktów, wyznaczających referencyjny poziom parametrów audio i wideo wśród telewizorów.
Audio - wrzesień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zapraszamy na wielką galę EISA - w tym roku aż 35 nagród dla urządzeń audio - stereo i wielokanałowych, stacjonarnych i przenośnych, analogowych i cyfrowych. Kolumny, słuchawki, wzmacniacze, odtwarzacze, gramofony, daki, amplitunery, całe systemy... To najważniejszy ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio

Nagrody EISA 2018-2019 rozdane

Nagrody EISA 2018-2019 rozdane

Nadszedł jak co roku wyczekiwany moment - wraz z kilkoma urządzeniami audio przenośnego prezentujemy w sumie 35 najlepsz...