Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Nowe amplitunery Yamaha z serii RX-V85

Nowe amplitunery Yamaha z serii RX-V85

Dodano: 9 maj 2018

Yamaha poszerza swoją serię amplitunerów kina domowego o konstrukcje z najnowszej serii RX-V85. Całą linię tworzy pięć modeli: 5.1-kanałowe RX-V385, MusicCast RX-V485 i RX-D485 oraz 7.2-kanałowe MusicCast RX-V585 i RX-V685. Wszystkie wspierają rozdzielczość 4K i są wyposażone w łączność Bluetooth.

Pozostałe newsy YAMAHA

Cztery z urządzeń to modele obsługujące firmowy system multiroom MusicCast i jego najnowszą funkcję - MusicCast Surround. Dzięki niej można bezprzewodowo połączyć kompatybilny amplituner z najnowszymi głośnikami bezprzewodowymi MusicCast 20 lub MusicCast 50 jako tylnymi głośnikami efektowymi w zestawach kina domowego. Funkcja ta umożliwia ponadto bezprzewodowe podłączenie subwoofera MusicCast SUB 100.

MusicCast – bezprzewodowa muzyka ze wszystkich źródeł w całym domu

Dzięki autorskiemu systemowi multiroom Yamahy dźwięk z urządzeń podłączonych do najnowszych amplitunerów AV można bezprzewodowo przesyłać pomiędzy wszystkimi konstrukcjami MusicCast rozmieszczonymi w całym domu. Wystarczy, że będą one podłączone do tej samej sieci Wi-Fi. Wszystkimi urządzeniami można sterować za pomocą intuicyjnej w obsłudze aplikacji MusicCast Controller (iOS, Android). Każde z urządzeń może pracować niezależnie lub zostać zsynchronizowane z pozostałymi, co pozwala na odtwarzanie różnych nagrań w kilku pomieszczeniach, np. radia internetowego w kuchni czy playlisty z serwisu strumieniowego w salonie, lub tego samego utworu w całym domu.

Czytaj również 38 testów amplitunerów AV Yamaha

Amplituner Yamaha RX-V385

Yamaha RX-V385

Amplituner Yamaha RX-V385 - tylna ścianka

Amplituner Yamaha RX-V385 - tylna ścianka

Łączność bezprzewodowa

Każdy z amplitunerów z serii RX-Vx85 może bezprzewodowo odtwarzać muzykę wprost ze smartfona lub tabletu. Każdy z modeli jest bowiem wyposażony w moduł łączności bezprzewodowej Bluetooth®, a do tego dwukierunkowy (Bluetooth Output), dzięki czemu nie tylko mogą odbierać sygnał audio, lecz także przekazywać go do innych urządzeo, np. głośników lub słuchawek Bluetooth®.

Funkcje sieciowe

Amplitunery z najnowszej serii RX-VX85 (oprócz RX-V385) obsługują funkcje sieciowe. Dzięki temu, po połączeniu z domowym routerem (LAN lub Wi-Fi) zyskujemy dostęp do wbudowanych strumieniowych serwisów muzycznych, takich jak Tidal, Spotify, Deezer lub Qobuz. Ponadto jesteśmy w stanie zsynchronizować swoje listy odtwarzania oraz utwory zapisane w smartfonie lub komputerze. Łatwy dostęp do muzyki umożliwiają także wbudowane tunery FM, a w modelu MusicCast RX-D485 również tuner cyfrowy DAB+.

Skalowanie do 4K z wejścia HDMI®

Najnowsza seria RX-Vx85 umożliwia skalowanie materiałów wideo przesyłanych za pomocą HDMI® do rozdzielczości 4K. Dzięki temu użytkownicy, którzy zgromadzili bogatą kolekcję filmów nagranych w rozdzielczości 1080p, nie muszą jej wymieniać, aby móc cieszyć się najwyższą jakością obrazu na telewizorze 4K.

Czytaj również: Czy 4K i UHD to to samo?

Dźwięk przestrzenny

Każdy z nowych amplitunerów AV jest przystosowany do obsługi formatów dźwięku przestrzennego Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus i DTS-HD Master Audio. Dwie najbardziej zaawansowane konstrukcje, tj.RX-V585 i RX-V685, obsługują również najnowsze formaty Dobly Atmos i DTS:X. Oba zapewniają bogaty i realistyczny dźwięk przestrzenny, docierający także z góry.

Yamaha RX-V685

Yamaha RX-V685

Yamaha RX-V685 - tylna ścianka

Yamaha RX-V685 - tylna ścianka

 

Współpraca z zewnętrznymi źródłami dźwięku i obrazu

Amplitunery zostały wyposażone w liczne złącza. Oferuja cztery wejścia i jedno wyjście HDMI®, kompatybilne z formatami 4K oraz HDR (HDR10, Dolby Vision i Hybrid Log-Gamma). RX-V685 ma przy tym nieco więcej złączy HDMI – pięć wejść i dwa wyjścia. Jest ponadto jedynym amplitunerem z nowej serii, która dzięki wejściu Phono umożliwia odtwarzanie muzyki z dowolnego gramofonu (także modelu bez wbudowanego przedwzmacniacza gramofonowego).

Na polskim rynku amplitunery z serii RX-VX85 zadebiutują we wrześniu br. w dwóch wersjach kolorystycznych - czarnej i tytanowej. Ceny poznamy w chwili wprowadzania produktów do sprzedaży.

Źródło: Audio Klan

Podstawowe dane

YAMAHA YAMAHA Marka
Pozostałe newsy sprzętowe Zobacz wszystkie
Promocje i prezentacje

Słuchawki Focal Listen Wireless taniej o blisko...

Dodano: 25 maj 2018
Słuchawki Focal Listen Wireless taniej o blisko 30 %
Słuchawki Focal Listen Wireless teraz taniej o 27 %. Promocyjną ofertę znajdziemy na stronie internetowej salonu Focal.

Kolumny Paradigm Monitor SE w salonie Q21

Dodano: 21 maj 2018
Kolumny Paradigm Monitor SE w salonie Q21
Monitor SE to najnowsza seria kolumn Paradigma i doskonałe wprowadzenie do świata dźwięku wysokiej jakości. Już niedługo będzie dostępna w salonie Q21.

Odsłuchy najnowszej stereofonicznej końcówki...

Dodano: 18 maj 2018
Odsłuchy najnowszej stereofonicznej końcówki mocy VINCENT-SP332 w salonie Q21
Salon Q21 z Pabianic zaprasza na premierowe odsłuchy najnowszej stereofonicznej końcówki mocy Vincet SP-332.
Zobacz wszystkie
Newsy branżowe
TCI Cables w ofercie Trimex

TCI Cables w ofercie Trimex

Dodano: 15 maj 2018
W ofercie firmy Trimex pojawiły się przewody TCI Cables (True Colours Industries). Produkowane od ponad 25 lat są przeznaczone dla wysokiej jakości systemów Hi-Fi.
Urządzenia marki Audio Physic w dystrybucji E.I.C.

Urządzenia marki Audio Physic w dystrybucji E.I.C.

Dodano: 5 marzec 2018
Z początkiem marca urządzenia niemieckiego producenta kolumn klasy high-end, marki Audio Physic, pojawiły się dystrybucji firmy E.I.C. Sp. z o.o.
Urządzenia marki AVI w ofercie Triple M Audio

Urządzenia marki AVI w ofercie Triple M Audio

Dodano: 23 luty 2018
Od niedawna w ofercie firmy Triple M Audio możemy kupować urządzenia marki AVI. Triple M Audio jest jedynym w europie dystrybutorem produktów brytyjskiej manufaktury.
Thöress w dystrybucji Audio Atelier

Thöress w dystrybucji Audio Atelier

Dodano: 19 styczeń 2018
Od tego miesiąca dystrybutorem marki Thöress będzie Audio Atelier z Łodzi.
Zobacz wszystkie
Zobacz także
Bi-amping Bi-wiring Charakterystyka kierunkowa - kolumny Dolby TrueHD Stosunek sygnał / szum
Audio - maj 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tradycyjne, wysokiej klasy kolumny głośnikowe, nowoczesne słuchawki bezprzewodowe i najnowsze amplitunery AV z wyższej półki - w każdym z tych trzech testów po trzy modele, a na potężną dokładkę wielki test wielkich kolumn: tubowych Blumenhoferów Gioia. I ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio
Słuchawki Focal Listen Wireless taniej o blisko 30 %

Słuchawki Focal Listen Wireless taniej o blisko 30 %

Słuchawki Focal Listen Wireless teraz taniej o 27 %. Promocyjną ofertę znajdziemy na stronie internetowej salonu Focal....