Nowe amplitunery Yamaha z serii RX-V85

Yamaha poszerza swoją serię amplitunerów kina domowego o konstrukcje z najnowszej serii RX-V85. Całą linię tworzy pięć modeli: 5.1-kanałowe RX-V385, MusicCast RX-V485 i RX-D485 oraz 7.2-kanałowe MusicCast RX-V585 i RX-V685. Wszystkie wspierają rozdzielczość 4K i są wyposażone w łączność Bluetooth.

Dodano: 9 maj 2018

Cztery z urządzeń to modele obsługujące firmowy system multiroom MusicCast i jego najnowszą funkcję - MusicCast Surround. Dzięki niej można bezprzewodowo połączyć kompatybilny amplituner z najnowszymi głośnikami bezprzewodowymi MusicCast 20 lub MusicCast 50 jako tylnymi głośnikami efektowymi w zestawach kina domowego. Funkcja ta umożliwia ponadto bezprzewodowe podłączenie subwoofera MusicCast SUB 100.

MusicCast – bezprzewodowa muzyka ze wszystkich źródeł w całym domu

Dzięki autorskiemu systemowi multiroom Yamahy dźwięk z urządzeń podłączonych do najnowszych amplitunerów AV można bezprzewodowo przesyłać pomiędzy wszystkimi konstrukcjami MusicCast rozmieszczonymi w całym domu. Wystarczy, że będą one podłączone do tej samej sieci Wi-Fi. Wszystkimi urządzeniami można sterować za pomocą intuicyjnej w obsłudze aplikacji MusicCast Controller (iOS, Android). Każde z urządzeń może pracować niezależnie lub zostać zsynchronizowane z pozostałymi, co pozwala na odtwarzanie różnych nagrań w kilku pomieszczeniach, np. radia internetowego w kuchni czy playlisty z serwisu strumieniowego w salonie, lub tego samego utworu w całym domu.

Czytaj również 38 testów amplitunerów AV Yamaha

Amplituner Yamaha RX-V385

Yamaha RX-V385

Amplituner Yamaha RX-V385 - tylna ścianka

Amplituner Yamaha RX-V385 - tylna ścianka

Łączność bezprzewodowa

Każdy z amplitunerów z serii RX-Vx85 może bezprzewodowo odtwarzać muzykę wprost ze smartfona lub tabletu. Każdy z modeli jest bowiem wyposażony w moduł łączności bezprzewodowej Bluetooth®, a do tego dwukierunkowy (Bluetooth Output), dzięki czemu nie tylko mogą odbierać sygnał audio, lecz także przekazywać go do innych urządzeo, np. głośników lub słuchawek Bluetooth®.

Funkcje sieciowe

Amplitunery z najnowszej serii RX-VX85 (oprócz RX-V385) obsługują funkcje sieciowe. Dzięki temu, po połączeniu z domowym routerem (LAN lub Wi-Fi) zyskujemy dostęp do wbudowanych strumieniowych serwisów muzycznych, takich jak Tidal, Spotify, Deezer lub Qobuz. Ponadto jesteśmy w stanie zsynchronizować swoje listy odtwarzania oraz utwory zapisane w smartfonie lub komputerze. Łatwy dostęp do muzyki umożliwiają także wbudowane tunery FM, a w modelu MusicCast RX-D485 również tuner cyfrowy DAB+.

Skalowanie do 4K z wejścia HDMI®

Najnowsza seria RX-Vx85 umożliwia skalowanie materiałów wideo przesyłanych za pomocą HDMI® do rozdzielczości 4K. Dzięki temu użytkownicy, którzy zgromadzili bogatą kolekcję filmów nagranych w rozdzielczości 1080p, nie muszą jej wymieniać, aby móc cieszyć się najwyższą jakością obrazu na telewizorze 4K.

Czytaj również: Czy 4K i UHD to to samo?

Dźwięk przestrzenny

Każdy z nowych amplitunerów AV jest przystosowany do obsługi formatów dźwięku przestrzennego Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus i DTS-HD Master Audio. Dwie najbardziej zaawansowane konstrukcje, tj.RX-V585 i RX-V685, obsługują również najnowsze formaty Dobly Atmos i DTS:X. Oba zapewniają bogaty i realistyczny dźwięk przestrzenny, docierający także z góry.

Yamaha RX-V685

Yamaha RX-V685

Yamaha RX-V685 - tylna ścianka

Yamaha RX-V685 - tylna ścianka

 

Współpraca z zewnętrznymi źródłami dźwięku i obrazu

Amplitunery zostały wyposażone w liczne złącza. Oferuja cztery wejścia i jedno wyjście HDMI®, kompatybilne z formatami 4K oraz HDR (HDR10, Dolby Vision i Hybrid Log-Gamma). RX-V685 ma przy tym nieco więcej złączy HDMI – pięć wejść i dwa wyjścia. Jest ponadto jedynym amplitunerem z nowej serii, która dzięki wejściu Phono umożliwia odtwarzanie muzyki z dowolnego gramofonu (także modelu bez wbudowanego przedwzmacniacza gramofonowego).

Na polskim rynku amplitunery z serii RX-VX85 zadebiutują we wrześniu br. w dwóch wersjach kolorystycznych - czarnej i tytanowej. Ceny poznamy w chwili wprowadzania produktów do sprzedaży.

Źródło: Audio Klan

Zniżki na kolumny głośnikowe w salonie Meloman

Zniżki na kolumny głośnikowe w salonie Meloman

Lubelski salon audio-video Meloman ma na swojej stronie internetowej długą listę urządzeń, które możemy kupić taniej. Wśród nich znajduje się 10 modeli kolumn głośnikowych.
Kolumny Dynavoice Definition DF-8 taniej w Audio System

Kolumny Dynavoice Definition DF-8 taniej w Audio...

Definition DF-8 to kolumny podłogowe, największe w serii. Audio System oferuje je teraz w cenie 3300 zł, o 1000 zł taniej niż dotychczas.
Odsłuchy kolumn Audiovector QR5 w salonie Q21

Odsłuchy kolumn Audiovector QR5 w salonie Q21

Salon Q21 z Pabianic czeka na dostawę kolumn Audiovector QR5, zaplanowaną na drugą połowę stycznia. Jednocześnie planuje już odsłuchy, na które zaprasza wszystkich zainteresowanych najnowszym dziełem duńskiego producenta.
Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Dodano: 12 grudzień 2018
Od 3 grudnia Trimex jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę produktów marki Davis Acoustics. W ofercie firmy znajdują się kolumny z serii Dream, Héritage, Coubert, 30, Balthus, Discover i serii...
Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Dodano: 15 listopad 2018
Tonsil, polski producent nagłośnienia, przejął markę Sounddeco. Dzieki temu uzupełni ofertę, co pozwoli mu na ekspansję na rynku krajowym, a przede wszystkim zagranicznym. Po raz pierwszy oficjalna...
Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Dodano: 15 listopad 2018
W Białymstoku rozpoczął działalność nowy salon Top Hi-Fi & Video Design. To już 15. sklep tej ogólnopolskiej sieci specjalistycznych salonów audio-video. Zlokalizowany przy ul. Jurowieckiej 19...
Zobacz także
Audio - styczeń 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Testem pięciu kolumn w cenie 3400 zł (za parę) rozpoczynamy trzyodcinkowy cykl - za miesiąc pięć konstrukcji nieco droższych (3600-3900 zł), ale wciąż wolnostojących, a za dwa miesiące - pięć podstawkowych, w tym samym zakresie ceny. Warto zebrać komplet informacji, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Telewizory Samsung OLED 8K

Telewizory Samsung OLED 8K

Nowy telewizor Samsunga oferuje obraz w jakości 8K, który uzyskano dzięki wykorzystaniu licznych technologii i rozwiązań...