Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Amplitunery Yamaha z serii RX-Ax8

Amplitunery Yamaha z serii RX-Ax8

Dodano: 16 maj 2018

Yamaha przedstawiła nową serię amplitunerów AVENTAGE na 2018 r. Urządzenia, w serii jest ich pięć, są oznaczone symbolem RX-Ax80. Tworzą ją modele MusicCast: RX-A680, RX-A880, RX-A1080, RX-A2080 i RX-A3080.

Pozostałe newsy YAMAHA

Wspólnymi elementami amplitunerów są m.in. kompatybilność z systemem multiroom MusicCast i jego najnowszą funkcją MusicCast Surround, a także wsparcie formatów Dolby Atmos® i DTS:X™. Elementem wyróżniającym bardziej zaawansowane modele jest technologia Surround:AI.

Yamaha RX-Ax80 oraz technologia Surround:AI

Technologia Surround:AI jest dostępna w niemal wszystkich urządzeniach z serii RX-Ax80 (oprócz RX-A680 i RX-A880), a jej zadaniem jest analiza odtwarzanych materiałów i optymalizacja generowanych efektów przestrzennych w czasie rzeczywistym. Surround:AI skupia się na elementach dźwiękowych takich jak dialogi, muzyka w tle, dźwięki otoczenia i efekty dźwiękowe, a następnie tworzy realistyczne efekty.

W tym wszystkim pomaga kompatybilność urządzeń z formatami przestrzennymi Dolby Atmos® i DTS:X™, które w przypadku modeli MusicCast RX-A3080, MusicCast RX-A2080 i MusicCast RX-A1080 dodatkowo są wspomagane przez udoskonalony układ Cinema DSP HD3 (nowe algorytmy przetwarzania sygnału i trzy zestawy wysokowydajnych procesorów).

Czytaj również testy amplitunerów AV Yamaha

Yamaha MusicCast RX-A680

Yamaha MusicCast RX-A680

Yamaha MusicCast RX-A680 - tylna ścianka

Yamaha MusicCast RX-A680 - tylna ścianka

System MusicCast

Wszystkie amplitunery z serii RX-Ax80 są kompatybilne z systemem multiroom MusicCast i obsługują jego najnowszą funkcję MusicCast Surround. Pozwala ona na połączenie tych urządzeń z bezprzewodowymi głośnikami MusicCast 50 lub MusicCast 20, które mogą pełnić rolę tylnych głośników w systemie kina domowego. Ułatwia to budowanie wielokanałowego nagłośnienia i pozwala uzyskać niezwykle realistyczny dźwięk, bez konieczności stosowania połączenia kablowego. Głośniki bezprzewodowe, jeśli nie są wykorzystywane w systemie AV, mogą posłużyć do nagłośnienia innych pomieszczeń w domu. MusicCast Surround umożliwia również bezprzewodowe podłączenie subwoofera SUB 100.

Sam system MusicCast rozwiązuje problem z multiroom audio. Wystarczy podłączyć wszystkie urządzenia Music­Cast do tej samej domowej sieci Wi-Fi, aby rozpocząć udostępnianie dźwięku w całym domu. Wszystkimi komponentami i całym systemem można sterować z poziomu aplikacji MusicCast Controller. Do zalet systemu należy także możliwość niezależnego odtwarzania różnej muzyki na każdym z urządzeń MusicCast oraz stworzenie grupy, aby to samo nagranie odtwarzane było na wszystkich urządzeniach równocześnie.

Yamaha MusicCast RX-A880

Yamaha MusicCast RX-A880 - tylna ścianka

Yamaha MusicCast RX-A880 - tylna ścianka

Yamaha RX-Ax80 - przetworniki

Flagowy model MusicCast RX-A3080 wyposażony jest w najnowszy 32-bitowy przetwornik c/a SABRE PRO Premier DAC ES9026PRO firmy ESS, wspomagany przez SABRE9007S (384 kHz/32 bity). Ten drugi układ znajdziemy także w modelach MusicCast RX-A2080 oraz MusicCast RX-A1080. Amplitunery AV MusicCast RX-A880 i MusicCast RX-A680 wyposażone zostały w przetworniki c/a Burr-Brown 384 kHz/32 bity.

Zastosowane układy DAC pozwalają wydobyć dźwiękowe detale zapisane w plikach cyfrowych. Amplitunery są kompatybilne z formatami high-res audio, m.in. ALAC (96 kHz/24 bity), FLAC (192 kHz/24 bity), WAV/AIFF (192 kHz/32 bity) oraz DSD (do 11,2 MHz). Dalsze korzyści brzmieniowe przynosi autorski układ YPAO™, który pozwala zoptymalizować parametry dźwięku w odniesieniu do charakterystyki akustycznej pomieszczenia odsłuchowego.

W MusicCast RX-A680 projektanci zastosowali podstawową wersję tego układu. W MusicCast RX-A880 dodatkowo wykorzystywana jest korekcja wczesnych odbić (YPAO-R.S.C.), w MusicCast RX-A1080 również pomiar wielopunktowy i precyzyjna korekcja, w MusicCast RX-A2080 opcja 3D, a we flagowym MusicCast RX-A3080 najbardziej zaawansowana odmiana układu z 64-bitową korekcją o wysokiej precyzji.

Czytaj również: Nowe amplitunery Yamaha z serii RX-V85

Yamaha MusicCast RX-A1080

Yamaha MusicCast RX-A1080

Yamaha MusicCast RX-A1080 - tylna ścianka

Yamaha MusicCast RX-A1080 - tylna ścianka

Yamaha RX-Ax80 - łączność: przewodowa i bezprzewodowa

Każdy z modeli z serii RX-Ax80 może pochwalić się bogatą liczbą złączy cyfrowych i analogowych, w tym wejściem gramofonowym. Współpracę z urządzeniami wideo umożliwiają porty HDMI – od 4 wej./1 wyj. w MusicCast RX-A680, przez 7 wej./2 wyj. w MusicCast RX-A880, do aż 7 wej./3 wyj. w pozostałych modelach. Dzięki trzem wyjściom możemy jednocześnie podłączyć telewizor, projektor LCD i inne urządzenie, bez konieczności zmiany połączeń.

Wszystkie amplitunery obsługują najnowsze standardy HDMI, m.in. przepustowość 4K Ultra HD, HDCP2.2 i HDR Video (Dolby Vision, HLG). Całości dopełnia przepustowość BT.2020 oraz możliwość skalowania wideo o niższej rozdzielczości do 4K.

Yamaha MusicCast RX-A2080

Yamaha MusicCast RX-A2080

Yamaha MusicCast RX-A2080 - tylna ścianka

Yamaha MusicCast RX-A2080 - tylna ścianka

Wspólną cechą dla całej serii RX-Ax80 jest wsparcie dla wszystkich powszechnie stosowanych technologii bezprzewodowych: Wi-Fi, AirPlay i Bluetooth. Wi-Fi umożliwia nawiązanie połączenia z domowym routerem, ułatwiając instalację i zapewniając dostęp do sieciowego audio – radia internetowego i muzycznych serwisów, takich jak Tidal, Spotify, Deezer oraz Qobuz.

Obsługa Bluetooth ułatwia z kolei odtwarzanie dźwięku z urządzeń przenośnych, np. smartfona lub tabletu. Unikatowym rozwiązaniem urządzeń z rodziny MusicCast jest także dwukierunkowy Bluetooth* (Bluetooth Output). Dzięki tej funkcji można bezprzewodowo przesyłać muzykę z amplitunerów do innych urządzeń Bluetooth, np. głośników lub słuchawek.

Yamaha RX-Ax80 i tunery DAB+

Cała nowa seria amplitunerów RX-Ax80 jest wyposażona w cyfrowe tunery DAB+, które zapewniają szybki i łatwy dostęp do muzyki w wysokiej jakości i bez szumu, tak często pojawiającego się w przypadku analogowej transmisji. DAB+ umożliwia również przekazywanie za pomocą tekstu dodatkowych informacji, a także korzystanie z programatora, analogicznie jak w przypadku telewizji cyfrowej.

Yamaha MusicCast RX-A3080

Yamaha MusicCast RX-A3080

Najnowsze amplitunery Yamaha z serii AVENTAGE RX-Ax80 zadebiutują w lipcu br. Ceny urządzeń poznamy w chwili wprowadzania ich do sprzedaży.

Źródło: Audio Klan

Podstawowe dane

YAMAHA YAMAHA Marka
Pozostałe newsy sprzętowe Zobacz wszystkie
Promocje i prezentacje

Słuchawki Focal Listen Wireless taniej o blisko...

Dodano: 25 maj 2018
Słuchawki Focal Listen Wireless taniej o blisko 30 %
Słuchawki Focal Listen Wireless teraz taniej o 27 %. Promocyjną ofertę znajdziemy na stronie internetowej salonu Focal.

Kolumny Paradigm Monitor SE w salonie Q21

Dodano: 21 maj 2018
Kolumny Paradigm Monitor SE w salonie Q21
Monitor SE to najnowsza seria kolumn Paradigma i doskonałe wprowadzenie do świata dźwięku wysokiej jakości. Już niedługo będzie dostępna w salonie Q21.

Odsłuchy najnowszej stereofonicznej końcówki...

Dodano: 18 maj 2018
Odsłuchy najnowszej stereofonicznej końcówki mocy VINCENT-SP332 w salonie Q21
Salon Q21 z Pabianic zaprasza na premierowe odsłuchy najnowszej stereofonicznej końcówki mocy Vincet SP-332.
Zobacz wszystkie
Newsy branżowe
TCI Cables w ofercie Trimex

TCI Cables w ofercie Trimex

Dodano: 15 maj 2018
W ofercie firmy Trimex pojawiły się przewody TCI Cables (True Colours Industries). Produkowane od ponad 25 lat są przeznaczone dla wysokiej jakości systemów Hi-Fi.
Urządzenia marki Audio Physic w dystrybucji E.I.C.

Urządzenia marki Audio Physic w dystrybucji E.I.C.

Dodano: 5 marzec 2018
Z początkiem marca urządzenia niemieckiego producenta kolumn klasy high-end, marki Audio Physic, pojawiły się dystrybucji firmy E.I.C. Sp. z o.o.
Urządzenia marki AVI w ofercie Triple M Audio

Urządzenia marki AVI w ofercie Triple M Audio

Dodano: 23 luty 2018
Od niedawna w ofercie firmy Triple M Audio możemy kupować urządzenia marki AVI. Triple M Audio jest jedynym w europie dystrybutorem produktów brytyjskiej manufaktury.
Thöress w dystrybucji Audio Atelier

Thöress w dystrybucji Audio Atelier

Dodano: 19 styczeń 2018
Od tego miesiąca dystrybutorem marki Thöress będzie Audio Atelier z Łodzi.
Zobacz wszystkie
Zobacz także
Bi-amping Bi-wiring Charakterystyka kierunkowa - kolumny Dolby TrueHD Stosunek sygnał / szum
Audio - maj 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tradycyjne, wysokiej klasy kolumny głośnikowe, nowoczesne słuchawki bezprzewodowe i najnowsze amplitunery AV z wyższej półki - w każdym z tych trzech testów po trzy modele, a na potężną dokładkę wielki test wielkich kolumn: tubowych Blumenhoferów Gioia. I ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio
Słuchawki Focal Listen Wireless taniej o blisko 30 %

Słuchawki Focal Listen Wireless taniej o blisko 30 %

Słuchawki Focal Listen Wireless teraz taniej o 27 %. Promocyjną ofertę znajdziemy na stronie internetowej salonu Focal....