Odtwarzacz płyt Pioneer UDP-LX800

Onkyo & Pioneer przedstawiły UDP-LX800 - flagowy uniwersalny odtwarzacz płyt.

Dodano: 28 listopad 2018

Pioneer UDP-LX800 - konstrukcja mechaniczna

Pojawienie się Blu-ray Disc UHD sprawiło, że odtwarzacze musiały zacząć obsługiwać prędkości obrotowe płyt sięgające 5000 obr./min. Pioneer UDP-LX800 ma sobie z tym radzić - jak mówi producent, zapewnia bowiem stabilną, szybką rotację płyt. Wszystko to dzięki sztywnej konstrukcji i niższemu środkowi ciężkości. Obie te cechy pomagają tłumić wibracje występujące wewnątrz odtwarzacza, minimalizując potencjalne generowane rezonanse, co przekłada się na poprawę jakości odtwarzania płyty.

Pioneer UDP-LX800  - trójblokowy układ wewnętrzny

Poprzez odseparowanie od siebie trzech odrębnych "bloków" (zasilanie, przetwarzanie napędu/cyfrowe i ścieżka analogowa audio), interferencja elektromagnetyczna między każdym z bloków została znacznie obniżona. Wstawienie sztywnej konstrukcji ramowej wewnątrz odtwarzacza dla każdego "bloku", przenosi integralność strukturalną na nowy poziom.

Pioneer UDP-LX800 - stalowy panel i aluminiowe panele boczne

Panel górny wykonano z płyty stalowej o grubości 1 mm, a panele boczne z aluminium, które zapewnia tłumienia drgań. Otworów wentylacyjnych, co jest powszechnym źródłem wewnętrznego wycieku hałasu z mechanizmów transportowych, brak.

Pioneer UDP-LX800  - 4,6 mm dwuwarstwowa platforma kompozytowa

Dodanie stalowej płyty o grubości 3 mm do stalowej obudowy o grubości 1,6 mm ma zapewniać bardzo wysoką sztywność, a także bardzo niski środek ciężkości. Urządzenie waży 13,8 kg (UDP-LX500 waży 10,3 kg) i stanowi idealną podstawę do uzyskania najlepszej jakości odtwarzania z płyt Blu-ray 4K UHD z dużą prędkością.

Napęd UHD BD mieści się w sztywnej obudowie o strukturze plastra miodu, pokrytej farbą antywibracyjną Taca z tłumikiem sprężystym - skutecznie uszczelnia i izoluje płytę, zapobiegając przenoszeniu hałasu rotacji z napędu na zewnątrz za pośrednictwem panelu przedniego.

Pioneer UDP-LX800 - transformator mocy

Analogowy obwód audio ma własny transformator mocy o dużej wydajności i szybkiej reakcji. W połączeniu ze starannie dobranymi, niestandardowymi kondensatorami, tworzy on obwód zasilający o wysokiej, natychmiastowej wydajności zasilania prądem. Niepożądane zbłąkane fale elektromagnetyczne generowane przez transformator są z powodzeniem niwelowane przez silnie ekranowaną obudowę. Jest ona wykonana ze stali pokrytej miedzią i wykończona powłoką tłumiącą drgania, aby wyeliminować ewentualne niepożądane efekty w obwodzie video / audio. W celu rozerwania i wyeliminowania fali stojącej, obudowa transformatora ma nawet "wytłoczony" charakter muzyczny (podobna ekranowana pokrywa również znajduje się nad płytką drukowaną zasilacza).

Pioneer UDP-LX800  - projekt płyty głównej skonfigurowany w celu uzyskania wysokiego współczynnika S/N

Na głównej płytce z obwodami drukowanymi szum cyfrowy został dodatkowo zredukowany, aby w całkowicie spełnić wymagania dotyczące transmisji sygnału z płyt UHD Blu-ray. Dzięki zastosowaniu sześciowarstwowej techniki IVH (Interstitial Through Hole) dla płyty głównej, Pioneer był w stanie w pełni zoptymalizować prowadzenie okablowania cyfrowego sygnału i zminimalizować impedancję uziemienia, znacznie poprawiając stosunek S/N (stosunek sygnału do szumu) podczas przetwarzanie sygnału video i audio. Poprawia to również precyzję transmisji z prędkością 18 Gb / s, która jest najnowszym standardem HDMI.

Pioneer UDP-LX800 - płytka audio przeznaczona do reprodukcji dźwięku o wysokiej jakości

Konstrukcja analogowej sekcji audio Pioneer UDP-LX800 pochodzi bezpośrednio z flagowego odtwarzacza SACD/CD Pioneer PD-70AE. Ścieżki sygnałowe na lewej i prawej stronie płytki zostały zaprojektowane z identycznym układem, nie wspominając już o rozmieszczeniu części. Wiele uwagi poświęcono zachowaniu dokładnego zrównoważenia kanałów, co pozwoliło na doskonałą separację kanałów. Dodatkowo, aby poziom uziemienia był bardziej stabilny, pomiędzy kanałami lewym i prawym zastosowano miedzianą szynę zbiorczą. Pioneer UDP-LX800 wykorzystuje tę samą parę 32-bitowych, 8-kanałowych przetworników cyfrowo-analogowych Parallel Drive ESS Sabre (DAC), które znalazły się w odtwarzaczu PD-70AE, a mianowicie ES9026 PRO.

Pioneer UDP-LX800 - funkcje umożliwiające precyzyjne dostrajanie wysokiej jakości obrazu i dźwięku

• Funkcja Transport dla doskonałego wyjścia HDMI

Aktywacja funkcji "Transport" całkowicie odcina dopływ prądu od analogowego obwodów transformatora audio, gdy łączy się z interfejsem HDMI, zachowując jedynie zasilanie obwodów cyfrowych. Umożliwia to dalszą poprawę stosunku sygnału do szumu dla interfejsu HDMI, zapewniając jeszcze lepszą jakość odtwarzania obrazu i dźwięku.

• Funkcja Direct dla czystego analogowego wyjścia audio

Pioneer UDP-LX800 jest wyposażony w funkcję "Direct", która wyłącza cyfrowe obwody audio i video.

- Odseparowana transmisja sygnału video i audio przez 2 wyjścia HDMI
- Transmisja dźwięku "PQLS" bez zakłóceń jitter z amplitunerami Pioneer AV
- Gniazdo Zero Signal do tuningu audio / video
- Tryb predefiniowany SDR / HDR dla optymalnej pracy
- Informacje na temat multimediów / HDR na ekranie
- Dolby Vision (kompatybilność z niskimi opóźnieniami)
- Zrównoważone / niesymetryczne analogowe wyjścia audio
- Podświetlany pilot zdalnego sterowania

Źródło: DSV

Odsłuchy subwoofera SVS SB-4000 w salonie Q21

Odsłuchy subwoofera SVS SB-4000 w salonie Q21

SVS SB-4000 jest subwooferem o otwartej obudowie i parametrach, spotykanych dotąd w zdecydowanie droższych modelach. Ma sprawdzać się zarówno jako niskotonowy głośnik efektowy w kinie domowym oraz wsparcie basu w odsłuchu stereo. Oferuje przy tym silny i głęboki, rozciągnięty bas.
Słuchawki Ultrasone gratis przy zakupie kolumn głośnikowych Monitor Audio

Słuchawki Ultrasone gratis przy zakupie kolumn...

Okazja. Teraz kupując kolumny głośnikowe MONITOR AUDIO z serii MONITOR, otrzymamy gratis słuchawki ULTRASONE. Promocja trwa do końca lutego 2018 r. lub wyczerpania zapasów.
Yaqin MC-100C w salonie Q21

Yaqin MC-100C w salonie Q21

Kto chce spróbować lampy w swoim systemie, ale jeszcze nie podjął decyzji, może wybrać się na odsłuchy do salonu Q21, który organizuje cykl prezentacji najnowszej lampowej integry Yaqin MC-100C.
Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Dodano: 12 grudzień 2018
Od 3 grudnia Trimex jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę produktów marki Davis Acoustics. W ofercie firmy znajdują się kolumny z serii Dream, Héritage, Coubert, 30, Balthus, Discover i serii...
Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Dodano: 15 listopad 2018
Tonsil, polski producent nagłośnienia, przejął markę Sounddeco. Dzieki temu uzupełni ofertę, co pozwoli mu na ekspansję na rynku krajowym, a przede wszystkim zagranicznym. Po raz pierwszy oficjalna...
Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Dodano: 15 listopad 2018
W Białymstoku rozpoczął działalność nowy salon Top Hi-Fi & Video Design. To już 15. sklep tej ogólnopolskiej sieci specjalistycznych salonów audio-video. Zlokalizowany przy ul. Jurowieckiej 19...
Zobacz także
Audio - luty 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zgodnie z zapowiedzią - druga część cyklu testów zespołów głośnikowych, a w niej pięć kolumn wolnostojących w zakresie 3600-3900 zł (za parę), konstrukcje jeszcze względnie niedrogie, a brzmienia - czasami już niezwykłe. Dla miłośników analogu test najlepszego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Kolumny głośnikowe Q Acoustics Concept 300

Kolumny głośnikowe Q Acoustics Concept 300

Bazując na flagowym modelu Concept 500, Q Acoustics opracował nową konstrukcję, model Concept 300, która właśnie ma swoj...