Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
 

Q21

www.q21.pl

Reymonta 12
95-200 Pabianice

42 213 01 66

Lokalizacja

ATH-DSR9BT

AUDIO-TECHNICA ATH-DSR9BT

Słuchawki

Słuchawkowa aktywność Audio-Techniki nie jest typową reakcją na rynkową sytuację i prostą odpowiedzią na obecną popularność tych urządzeń. Firma od dawna zajmuje się głównie dwoma kategoriami produktów Hi-Fi (nie licząc rynku profesjonalnego) - wkładkami gramofonowymi i właśnie słuchawkami.
RX-A1070

YAMAHA RX-A1070

Amplitunery AV

"Yamaha już wiele lat temu podzieliła swoją ofertę amplitunerów na te "zwykłe" i te "lepsze" - dla których stworzyła linię Aventage. Wyróżniają się one nie tyle bogactwem funkcji, ile starannością wykonania, zarówno w zakresie mechanicznym (obudowa), jak i elektronicznym (komponenty)."
SR6012

MARANTZ SR6012

Amplitunery AV

Marantz - od zawsze związany ze sprzętem stereo - już od dawna oferuje także znakomicie wyposażone amplitunery wielokanałowe. Nowe możliwości są wynikiem połączenia sił z Denonem. Do konstrukcji A/V Marantza trafiło wiele nowoczesnych układów funkcji, pochodzących od "sojusznika", czasem z lekko zmienionymi oznaczeniami, a innym razem bez żadnych modyfikacji. Amplitunery wyglądają jednak zupełnie inaczej (chociaż menu ekranowe jest bliźniacze).
AVR-X4400H

DENON AVR-X4400H

Amplitunery AV

W poprzednich numerach AUDIO testowaliśmy dwa tańsze amplitunery Denona z najnowszej serii – AVR-X1400H oraz AVR-X2400H. Teraz sięgamy po model AVR-X4400H, który jest drugi "od góry" w aktualnej ofercie. Najlepszy AVR-6400H jest niemal dwukrotnie droższy, więc można się spodziewać, że właśnie ten, któremu "na imię czterdzieści cztery", zdobędzie znacznie większą popularność – jest już przecież wyposażony "prawie we wszystko", a może i w znacznie więcej...
Oyster

SUMIKO Oyster

Wkładki gramofonowe

Firma Sumiko jest częścią Fine Sounds Group, która szanując autonomię poszczególnych marek, koordynuje ich działania. To, że Sumiko jest obecnie producentem zarówno wkładek (od bardzo dawna), jak i subwooferów (od kilku lat) jest dość oryginalne. W dzisiejszych czasach z pomocą kooperantów można stać się producentem dowolnego sprzętu audio niemal z dnia na dzień. Co innego jednak osiągnąć renomę, której w zakresie wkładek nie można Sumiko odmówić.
Bias 2

REGA Bias 2

Wkładki gramofonowe

Podobnie jak Audio-Technika, Rega jest producentem gramofonów. Co więcej, mimo że w ofercie ma także inne typy urządzeń Hi-Fi, to jednak analog jest główną specjalnością firmy. Proponując gramofon z "własną” wkładką, Rega ma psychologiczną przewagę nad konkurentami, nawet tymi większymi, którzy jednak wkładek nie potrafią sami przygotować.
Prestige Blue 2

GRADO Prestige Blue 2

Wkładki gramofonowe

Dotychczas firma Grado występowała w naszych testach jako specjalista od słuchawek, ale Amerykanie mają również sporą ofertę wkładek gramofonowych. Testowana Blue 2 należy do serii najniższej, chociaż noszącej dumną nazwę Prestige. Jej historia jest nie tylko ciekawa, co nawet zdumiewająca.
E3

GOLDRING E3

Wkładki gramofonowe

Dla odrobinę już wtajemniczonych marka Goldring oznacza głównie wkładki Elektra (skądinąd bardzo dobre), jednak od lata ubiegłego roku katalog otwierają trzy modele niskobudżetowej serii E, wśród których E3 jest najbardziej zaawansowany.
VM510CB

AUDIO-TECHNICA VM510CB

Wkładki gramofonowe

Audio-Technica jest jednym z największych i najbardziej znanych producentów wkładek gramofonowych. Oferuje je pod własnym szyldem, ale także w systemie OEM, czyli dostarcza swoje produkty innym fi rmom - kiedy kupujemy dowolny gramofon, to bardzo często jest w nim popularna, zielona wkładka AT95E. Ale Audio-Technica ma w ofercie również wkładki za kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wybór jest wielki.
4367

JBL 4367

Zespoły głośnikowe

W poprzednim numerze AUDIO zamieściliśmy potężny test pięciu modeli kolumn w zakresie 75-90 tys. zł. Do grupy tej nie "załapały się" JBL-e 4376, ze względu na wyraźnie niższą cenę, czego jednak nie należy brać sobie do serca, z góry przesądzając, że reprezentują inną, niższą klasę. To konstrukcja wyjątkowa, bardzo ciekawa od strony układowej, parametrycznej, a jej brzmienie... 
Diamond 11.3

WHARFEDALE Diamond 11.3

Zespoły głośnikowe

Firma Wharfedale lubi chwalić się swoją długą historią i pochodzeniem. W wielu miejscach widzimy miniaturkę brytyjskiej flagi, przewijają się hasła "the most famous name in British loudspeakers". I nic dziwnego, po to właśnie koncern IAG kupił kilka brytyjskich marek, aby wykorzystywać ich reputację. Nad kolejnymi projektami pracują ponoć brytyjscy konstruktorzy, a choćby byli to fachowcy innych narodowości, to najważniejsze, że wiedzą, jak to się robi, i nie przynoszą wstydu swoim słynnym poprzednikom.
Monitor 300

MONITOR AUDIO Monitor 300

Zespoły głośnikowe

Firmy Dali i Elac już wzięły nagrody EISA dla swoich kolumn, występujących w tym teście; Monitor Audio wciąż ma na to szansę, bo seria Monitor jest bardzo świeża. Właśnie bierzemy się za jej największy model, a tegoroczne nagrody jeszcze nierozdane... Konkurencja wśród nowych propozycji w sumie niewielka, przynajmniej w tym zakresie ceny.
Debut F6

ELAC Debut F6

Zespoły głośnikowe

W naszych testach Debut F6 został wyprzedzony przez Uni-fiFS U5 Slim, jednak -zgodnie ze swoją nazwą - to właśnie "Debiuty" otworzyły nowy rozdział w historii firmy, w której od tej pory, szefem konstruktorów został Andrew Jones. Więcej napisaliśmy o tym wydarzeniu i o tej postaci właśnie w teście U5 (AUDIO 12/2017), a teraz wypada podkreślić, że pierwszym jego projektem, w ramach współpracy z firmą Elac były "Debiuty", które wprowadzono do sprzedaży w połowie 2016 roku. Również one, podobnie jak Spektory 6 Dali (tyle że te drugie - rok później), zdobyły nagrodę EISA, więc otwieramy ten test...
Spektor 6

DALI Spektor 6

Zespoły głośnikowe

Każda poważna firma dba zarówno o rozpoznawalność, a więc o cechy identyfikujące wszystkie jej konstrukcje, jak też o zbudowanie dobrze wyważonej hierarchii, w której to, co najlepsze, dostępne jest tylko w najdroższych seriach i modelach, ale i w tych najtańszych pojawią się przynajmniej wyraźne "akcenty". Splatają się z tym możliwości budżetowe, zmiany w dostępnych technologiach i materiałach, roszady kooperantów, trendy w głośnikowej modzie, konieczność odświeżania oferty, reagowania na lokalne potrzeby... A w tym wszystkim Dali czuje się jak ryba w wodzie. Wymiany serii nie są oczywiście...
HD660S

SENNHEISER HD660S

Słuchawki

Nie tylko kultowe HD600, ale cała seria słuchawek z "szóstką" na początku godnie zapisała się w historii Sennheisera, świetnie się sprzedając, jak też przynosząc marce duży prestiż. Do tej pory wszystkie "sześćsetki" są ściśle ukierunkowane do zadań domowych i chronione przed "wpływami" mobilnymi. Nieczęsto pojawia się nowa konstrukcja, a w ofercie pozostają nawet produkowane od ponad dwudziestu lat, "założycielskie" HD600. Najnowsze HD660S też ich nie zastępują, pojawiły się w miejsce modelu HD650, ale są nawet droższe od "sześćsetek".
Sundara

HiFiMAN Sundara

Słuchawki

HiFiMAN nie wymyślił słuchawek planarnych, ale wymyślił, jak je sprzedawać na dużą skalę. Z propozycji bardzo niszowej i ekskluzywnej, technika planarna dotarła, może jeszcze nie "pod strzechy", ale do wielu testów i powszechnej świadomości.
RS2e

GRADO RS2e

Słuchawki

Z produktami Grado niemal zawsze i zwykle od razu wiążą się spore emocje. To firma idąca własną drogą, często pod prąd panującej mody, jakby nie oglądała się na konkurencję, a przecież będąc w branży słuchawkowej od bardzo dawna, również wtedy, gdy słuchawki nie miały nawet dziesiątej części dzisiejszego znaczenia, doczekała się dobrych czasów.
Omni 50+

HARMAN/KARDON Omni 50+

Głośniki bezprzewodowe

Podejrzewam, że niewielu czytelników interesuje, czym był Harman Kardon w przeszłości. Pozostali widzą teraźniejszość albo wybiegają w przyszłość. Aktywność na polu klasycznych komponentów Hi-Fi, z których Harman Kardon był niegdyś głównie znany, niemal już wygasła. Oferta jest coraz intensywniej rozszerzana w kierunku słuchawek, głośników BT i wszelkich urządzeń bezprzewodowych.
Audio - czerwiec 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Znowu kolumny.... Ale tym razem polecam test pięciu modeli za ok. 4000 zł nie tylko dlatego, że można w nim znaleźć propozycje warte uwagi, ale też dlatego, że znalazły się w nim konstrukcje, które swoim indywidualizmem, kontrowersyjnością, brzmieniem nawet ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio