Gramofony

Wyczyść
Essential II Digital

PRO-JECT Essential II Digital

Gramofony

Najnowsze dzieło Pro-Jecta - Essential II Digital - nie zalicza się do produktów drogich, mimo tego jest wyjątkowe. Firma poszukując nieustannie nowych miejsc dla swoich gramofonów i dostosowując je do nowych wyzwań, zrobiła kolejny duży krok. Nieustannie rośnie popularność soundbarów, systemów multiroom i głośników bezprzewodowych. Gdzie tu miejsce na analog?
1 680 zł
01/2016 Numer AUDIO
Sprawdź dostępność
w 24 sklepach
RP3

REGA RP3

Gramofony

Angielska firma zdobyła popularność między innymi dzięki serii Planar, która swego czasu była niemal synonimem dobrego, taniego gramofonu. Konstrukcja ta pojawiała się nie tylko w portfolio Regi, ale także - pod innymi nazwami - w ofertach konkurentów. Czasem złośliwie określana mianem deski na płytę, mimo swojej prostoty (a może właśnie dzięki niej), działała wybornie i wielu osobom nic innego do winylowego...
3 200 zł
06/2015 Numer AUDIO
Sprawdź dostępność
w 8 sklepach
RPM3 Carbon

PRO-JECT RPM3 Carbon

Gramofony

Chyba tylko najwięksi malkontenci nie znajdą w ofercie Pro-Jecta ciekawego dla siebie gramofonu. Nie twierdzę, że każdy model tej austriackiej marki nie ma sobie równych, ale fi rma skutecznie ucieka konkurencji wielkością i różnorodnością oferty, w dodatku wciąż zmienianą. Przyciąga uwagę i nie daje o sobie zapomnieć, wciąż zapowiadając nowe konstrukcje. To również sposób na obecność w prasie - Pro-Jectowi udało...
3 100 zł
06/2015 Numer AUDIO
Sprawdź dostępność
w 24 sklepach
TD203

THORENS TD203

Gramofony

Model TD203 należy do najnowszych gramofonów Thorensa. Urządzenie prezentuje się schludnie i nowocześnie, nie naśladuje konstrukcji sprzed trzydziestu lat. Minimalistyczny wizualnie i faktycznie lekki, potrafi wyróżnić się niektórymi elementami konstrukcji na tle konkurentów.
3 100 zł
06/2015 Numer AUDIO
Sprawdź dostępność
w 20 sklepach
TN-300

TEAC TN-300

Gramofony

Teac stanowczo dołącza do stereofonicznego renesansu, ignorując kompletnie rynek urządzeń wielokanałowych. Firma ma mnóstwo zapału i pomysłów dotyczących sprzętu odtwarzającego muzykę, serwuje odtwarzacze (w tym źródła sieciowe), a przede wszystkim wzmacniacze uzbrojone w przetworniki C/A. Nie zabrakło nawet gramofonów.
1 700 zł
04/2015 Numer AUDIO
Sprawdź dostępność
w 14 sklepach
RMP 1 Carbon

PRO-JECT RMP 1 Carbon

Gramofony

Niełatwo wskazać drugą firmę tak mocno osadzoną w analogowym świecie, z tak dużą i przekrojową ofertą gramofonów, w dodatku bardzo często aktualizowaną. Niemal w każdym przedziale cenowym znajdziemy jakieś urządzenie Pro-Jecta, a mnogość konstrukcji i dostępnych opcji rozbudowy może wręcz… utrudniać dokonanie wyboru.
2 000 zł
04/2015 Numer AUDIO
Sprawdź dostępność
w 24 sklepach
PL-30

PIONEER PL-30

Gramofony

Pioneer, wracając na rynek hi-fi, nie zostawia odłogiem żadnego jego segmentu, żadnego rodzaju urządzeń. Co prawda, wciąż czekamy na zapowiadaną wielką ofensywę w zakresie zespołów głośnikowych, ale i one się znajdą, tak jak praktycznie wszystko; włącznie ze słuchawkami, a nawet gramofonem. Już wcześniej był w ofercie taniutki PL-990, ale trudno było model za niespełna 600 zł polecać miłośnikom poważnego analogu....
1 700 zł
04/2015 Numer AUDIO
Sprawdź dostępność
w 27 sklepach
VinylPlay

FLEXSON VinylPlay

Gramofony

Flexson to firma, która swoją ofertę zbudowała podążając za urządzeniami marki Sonos. Jej różnorodny asortyment, wręcz ekosystem, aż się prosił o różnego rodzaju akcesoria i na te potrzeby Flexson postanowił odpowiedzieć. Są więc podstawki, półeczki, uchwyciki, nakładki zmieniające wygląd sprzętu Sonosa... Co jednak sprawiło, że w tym gronie znalazł się analogowy gramofon? To całkiem proste: ktoś, kto obserwuje...
1 600 zł
04/2015 Numer AUDIO
Sprawdź dostępność
w 12 sklepach
DP-300F

DENON DP-300F

Gramofony

Denon był w latach 80. prawdziwym potentatem w tej dziedzinie. W rezultacie walki o pozycję gramofonowego lidera wśród japońskich firm, powstał np. DP-59L. To konstrukcja ważąca blisko 20 kg, do dzisiaj zaliczana do grupy najlepszych gramofonów, jakie kiedykolwiek powstały.
1 600 zł
04/2015 Numer AUDIO
Sprawdź dostępność
w 41 sklepach
TT-2USB

ARGON AUDIO TT-2USB

Gramofony

Argon Audio jest w analogowym świecie firmą młodą i nieznaną. Gramofony są, przynajmniej w tej chwili, jedynie jej dodatkowym polem działalności, która opiera się na urządzeniach audio powiązanych z plikami, streamingiem, a także na niewielkich, kompletnych systemikach. Formalnie rzecz ujmując, firma ma w ofercie dwa gramofony, chociaż można uznać, że jeden model TT-2 występuje w dwóch wersjach.
1 500 zł
04/2015 Numer AUDIO
Sprawdź dostępność
w 10 sklepach
RP6

REGA RP6

Gramofony

Einstein postulował: "Należy upraszczać wszystko, co się da, nie bardziej jednak, niż jest to potrzebne". W audio kult prostoty zaznacza się szczególnie mocno. "Purystyczne" rozwiązania są wysoko cenione i często stają się punktem odniesienia, nawet jeśli te bardziej skomplikowane przynoszą lepsze efekty.
5 800 zł
01/2015 Numer AUDIO
Sprawdź dostępność
w 8 sklepach
PS-100+

BLOCK PS-100+

Gramofony

Niemiecka firma Block debiutuje w naszych testach. Nie ma ona własnej fabryki, niemal wszystkie produkty wykonuje dla niej kooperant z Chin, ale układy elektroniczne oraz obudowy są projektowane w Niemczech - to dzisiaj norma. Jednak jest w ofercie Blocka jeden wyjątek - właśnie gramofon, który w całości powstaje w Europie.
5 990 zł
01/2015 Numer AUDIO
Sprawdź dostępność
w 3 sklepach
2-Xperience Classic

PRO-JECT 2-Xperience Classic

Gramofony

Firma Pro-Ject "rozbujała" świat winylu niedrogimi, dostępnymi w niemal każdym sklepie audio gramofonami. Chwała jej za to, ale przede wszystkim nagrodą są duże pieniądze - austriacko-czeskie przedsięwzięcie na pewno nie jest deficytowe.
4 990 zł
01/2015 Numer AUDIO
Sprawdź dostępność
w 24 sklepach
Challenger mk3

ACOUSTIC SIGNATURE Challenger mk3

Gramofony

Cyfra 3 w symbolu wskazuje, że to już kolejna wersja konstrukcji, która sprawdziła się i warto w nią dalej inwestować. Acoustic Signature rozwija się przede wszystkim w dwóch kierunkach - poprawiając zasilanie oraz łożyskowanie.
14 250 zł
12/2014 Numer AUDIO
Sprawdź dostępność
w 2 sklepach
Rossini

TRANSROTOR Rossini

Gramofony

Duże firmy zajmujące się od dłuższego czasu produkcją gramofonów - jak Pro-Ject, Clearaudio czy Transrotor - traktują swoją przeszłość i doświadczenie jak bombonierkę: sięgają do niej, wyciągają co smakowitsze "bonbons" i układają przed sobą w różnych konfiguracjach. W każdej smakują inaczej.
11 200 zł
12/2014 Numer AUDIO
Sprawdź dostępność
w 8 sklepach
X-tension 9 Evolution

PRO-JECT X-tension 9 Evolution

Gramofony

Potężny gramofon Xtension 12, przystosowany do pracy z ramieniem o długości 12 cali, rzeczywiście wyglądał, jakby ktoś "rozciągnął" konstrukcję serii Classic. Wprowadzony do sprzedaży nieco później Xtension 10 powstał na specjalne zamówienie brytyjskiego dystrybutora, poszukującego czegoś, co wciąż wyglądałoby bardzo poważnie, ale było jednak nieco mniejsze. Wykluczyło to 12-calowe ramię, lecz wciąż można było w...
10 990 zł
08/2014 Numer AUDIO
Sprawdź dostępność
w 24 sklepach
AT-LP120 USB

AUDIO-TECHNICA AT-LP120 USB

Gramofony

Audio-Technica kojarzy się audiofilom najbardziej ze słuchawkami, ewentualnie wkładkami gramofonowymi, montowanymi jako wyposażenie wielu gramofonów innych firm. Audio-Technica produkuje jednak też całe gramofony, choć ich oferta nie jest bogata, dlatego też mniej znana na rynku. Są to trzy modele: AT-LP60USB - bardzo prosta konstrukcja, kosztująca zaledwie kilkaset złotych; AT-LP1240 - najdroższy i najbardziej...
1 300 zł
06/2014 Numer AUDIO
Sprawdź dostępność
w 19 sklepach
DP-200USB

DENON DP-200USB

Gramofony

Dużo wcześniej, zanim w sprzęcie audio pojawiły się złącza USB, Denon zaprojektował gramofon z cyfrowym wyjściem - współosiowym. Model DP-DJ151 (nieco podobny z wyglądu do naszej Audio-Techniki) mógł się pochwalić wbudowanym przedwzmacniaczem gramofonowym oraz przetwornikiem cyfrowo-analogowym, czyli wszystkim tym, co mamy w najnowszych, obecnie testowanych konstrukcjach.
1 300 zł
06/2014 Numer AUDIO
Sprawdź dostępność
w 41 sklepach
L-175

LENCO L-175

Gramofony

Historia marki Lenco zaczyna się w latach 40. ubiegłego stulecia. Firma powstała w Szwajcarii i od samego początku bliski był jej temat gramofonów. Kiedy w latach 60. rynek hi-fi rozwijał się bardzo dynamicznie, Lenco przebojem wdarło się do gramofonowej ekstraklasy z projektem zarówno gramofonów, jak i niezależnie sprzedawanych ramion. Te ostatnie zyskały chyba największą popularność, bo klientami Lenco stali się...
1 630 zł
06/2014 Numer AUDIO
Sprawdź dostępność
w 1 sklepie
Essential II Phono USB

PRO-JECT Essential II Phono USB

Gramofony

Gdyby policzyć wszystkie modele i wersje gramofonów oferowanych dzisiaj przez Pro-Jecta, okazałoby się, że jest ich znacznie więcej niż propozycji Denona, Audio-Techniki i Lenco razem wziętych. Firma przez ostatnie 20 lat wyrosła na gramofonowego potentata. Przez dłuższy czas Pro-Ject koncentrował się na niedrogich urządzeniach i okazało się to dobrą receptą na sukces.
1 450 zł
06/2014 Numer AUDIO
Sprawdź dostępność
w 24 sklepach

 

 

Audio - listopad 2017

Strefa Magazynu

Audio 11/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio
AdFontes gramofon

AdFontes
gramofon

Śledząc nie tylko nasze Audio Show, ale także wystawy na całym świecie, pławimy się w ofercie sprzętu audio - bogatej ja...